فروش انواع پودر ژله و ژلاتین و اسانس و رنگ خوراکی مشاوره و راه اندازی تولید و فرمولاسیون
بازرگانی ، تولیدی و پخش  ارمغان رضوان توس

رنگ آلورارد

5/5 - (1 امتیاز)

رنگ آلورارد

فروش رنگ آلورارد در سطل پلمپ 5 کیلوگرمی و یا فروش به صورت خرده فروشی در مقدار یک کیلوگرم

رنگ آلورارد حلال در آب بوده و برای مصارف صنایع غذایی در صورت مجاز بودن زیر نظر اداره استاندارد و غذا و دارو مصرف میگردد .

همچنین جهت آشنایی با تولیدات شرکت بر روی لینک 1 و یا آشنایی با تولیدات ادوات کشاورزی و دامداری ارمغان رضوان توس بر روی لینک 2 کلیک نمایید .

آژانس استانداردهای غذایی بریتانیا مطالعه ای روی شش رنگ غذایی (تارتازین ، آلورا قرمز ، Ponceau 4R  ، Quinoline   Yellow ، زرد غروب آفتاب ، کارموسین (به نام “Southampton 6″) و بنزوات سدیم (نگهدارنده) بر روی کودکان به طور کلی سفارش داد. جمعیت ، که آنها را در نوشیدنی ها مصرف می کردند. در این مطالعه “ارتباط احتمالی بین مصرف این رنگهای مصنوعی و نگهدارنده بنزوات سدیم و افزایش بیش فعالی” در کودکان یافت شد.

کمیته مشورتی FSA که این مطالعه را ارزیابی کرده بود نیز مشخص کرد که به دلیل محدودیتهای مطالعه ، نتایج را نمی توان به عموم مردم تعمیم داد و آزمایش های بیشتری توصیه شد.

از آغاز دهه 1960 ، توسعه استانداردهای بین المللی برای افزودنی های غذایی را نه تنها با ارزیابی سم شناسی آن ، که به طور مداوم توسط WHO در “مجموعه گزارشات فنی” منتشر می شود ، بلکه با تدوین معیارهای خلوص مناسب ، ترویج می کند.

این مشخصات از نظر قانونی لازم الاجرا نیستند ، اما اغلب به عنوان یک اصل راهنما عمل می کنند ، به ویژه در کشورهایی که هیچ کمیته تخصصی علمی ایجاد نشده است

رنگ آلورارد (Allura Red) یک رنگ آزو قرمز است که با نام FD&C Red 40 نیز شناخته می شود. رنگ آلورارد با شماره E129 یک رنگ خوراکی است که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده معمولا به صورت نمک سدیم عرضه می شود  اما می تواند به صورت نمک های کلسیم و پتاسیم نیز مورد استفاده قرار گیرد. این نمک ها در آب حل می شوند و در حالت محلول  حداکثر جذب آنها در حدود ۵۰۴ نانومتر است.

Allura Red AC یک رنگ محبوب در سراسر جهان است. تولید سالانه در سال 1980 بیش از 2.3 میلیون کیلوگرم بود.

اتحادیه اروپا Allura Red AC را بعنوان رنگ کننده مواد غذایی تأیید می کند ، اما قوانین محلی کشورهای اتحادیه اروپا مبنی بر ممنوعیت رنگهای خوراکی محفوظ است.

در ایالات متحده ، Allura Red AC توسط FDA برای استفاده در لوازم آرایشی ، داروها و غذا تأیید شده است.

در برخی از جوهرهای خالکوبی استفاده می شود و در بسیاری از محصولات مانند آب نبات پنبه ای ، نوشابه ، محصولات با طعم گیلاس ، داروهای کودکان و محصولات لبنی استفاده می شود. گهگاه برای رنگ آمیزی قرص های دارویی مانند آنتی هیستامین فکسوفنادین به دلایل کاملاً زیبایی استفاده می شود.

کاربردهای رنگ آلورارد

رنگ آلورارد یک رنگ محبوب است که در سراسر جهان استفاده می شود و تولید سالیانه آن در سال ۱۹۸۰ بیش از ۲.۳ میلیون کیلوگرم بوده است.

اتحادیه اروپا این ترکیب را به عنوان رنگ مواد غذایی تأیید کرده است. در ایالات متحده آلورارد برای استفاده در مواد آرایشی ، دارویی و غذایی مورد تأیید FDA است.

ایمنی و خطرات رنگ آلورارد

کمیسیون FSA انگلستان تاثیر رنگ های غذایی مصنوعی و بنزوات سدیم (نگهدارنده) را در جمعیت عمومی و کودکانی که آنها را در نوشیدنی ها مصرف می کردند ، مورد مطالعه قرار داد.

این مطالعه ارتباط احتمالی بین مصرف این رنگ مصنوعی و ماده نگهدارنده بنزوات سدیم و افزایشدر کودکان را نشان داده است.

رنگ آلورارد دارای شفافیت و حلالیت بسیار بالا بازرگانی تولیدی و پخش ارمغان رضوان توس 09152020183
رنگ آلورارد دارای شفافیت و حلالیت بسیار بالا بازرگانی تولیدی و پخش ارمغان رضوان توس 09152020183

تاریخ بروزرسانی سایت 21/4/1403
در صورت تمایل جهت مشاوره ، قبل از خرید اینترنتی با شماره 09152020183 تماس حاصل فرمایید .

X