فروش انواع پودر ژله و ژلاتین و اسانس و رنگ خوراکی مشاوره و راه اندازی تولید و فرمولاسیون
بازرگانی ، تولیدی و پخش ارمغان رضوان توس

رنگ خوراکی برلیانت بلو

5/5 - (1 امتیاز)

رنگ خوراکی برلیانت بلو

فروش رنگ خوراکی برلیانت بلو پودری خوراکی در دو مدل اروپایی و هندی با شفافیت بالا و ارسال به سراسر کشور

دارای مجوز مصرف جهت استفاده در صنایع غذایی دارای مجوز استفاده

جهت خرید با شماره های 09152020183 و 05137234606 همه روزه از ساعت 8 الی 24 تماس بگیرید .

جهت بازدید از سایت اصلی شرکت بر روی لینک کلیک کنید .

رنگ برلیانت بلو( آبی درخشان) چیست؟

این ماده با نامهای مختلفی مانند FD&C Blue No. 1 یا Acid Blue 9 شناخته می شود. با E شماره E133 مشخص می شود و دارای شاخص رنگ 42090 است.

ظاهر پودر آبی و محلول در آب و گلیسرول، با حداکثر جذب در حدود 628 نانومتر است. این یکی از قدیمی ترین افزودنی های رنگی مورد تایید FDA است و عموماً غیر سمی و بی خطر محسوب می شود.

سلامت و امنیت

در انگلستان ، شکلات Smarties با برلیانت بلو تا سال 2008 رنگ آمیزی شد ، بعداً با رنگ طبیعی اسپیرولینا (پایین) جایگزین شد.

این رنگ ضعیف از دستگاه گوارش جذب می شود و 95 درصد رنگ خورده شده در مدفوع یافت می شود.

به دلیل خواص غیر سمی ، رنگ خوراکی برلیانت بلو به عنوان یک لکه بیولوژیکی استفاده می شود.

هنگامی که در یک محیط اسیدی حل می شود ، این رنگ برای رنگ آمیزی دیواره های سلولی ، باکتری ها و سلول های قارچی استفاده می شود. این رنگ مانع از رشد هیچ یک از این گونه ها نمی شود.

دارای مجوز مصرف و کد irc در وزن های مختلف

نامهای دیگر

 • FD&C Blue No.1
 • آبی اسیدی 9
 • D&C Blue شماره 4
 • آلزن فود آبی شماره 1
 • Atracid Blue FG
 • دریاچه آبی شماره 1
 • اریوگلوسین
 • آبی اریوسکی

خواص

 • فرمول شیمیایی: C37H34N2Na2O9S3
 • جرم مولی: 792.85 گرم/مول
 • حلالیت: در محلول در آب

روش تولید رنگ خوراکی برلیانت بلو

براق آبی Blue FCF یک رنگ مصنوعی است که توسط تراکم 2-فرمیل بنزن سولفونیک اسید و آنیلین مناسب به دنبال اکسیداسیون تولید می شود. می توان آن را با تارترازین (E102) ترکیب کرد تا رنگ های مختلف سبز ایجاد شود.

FCF Brilliant Blue یک رنگ مصنوعی است که توسط تراکم 2-فرمیل بنزن سولفونیک اسید و آنیلین مناسب به دنبال اکسیداسیون تولید می شود. [4] می توان آن را با تارترازین (Eترکیب کرد تا رنگ های مختلف سبز ایجاد شود.

این معمولاً نمک دی سدیم است. نمک دی آمونیوم دارای شماره CAS 2650-18-2 است. نمک های کلسیم و پتاسیم نیز مجاز است. همچنین می تواند به عنوان دریاچه آلومینیومی ظاهر شود. تشکیل شیمیایی C37H34N2Na2O9S3 است.

رنگهای مرتبط C.I. سبز اسیدی 3 (CAS # 4680-78-8) و سبز اسیدی 9 (CAS # 4857-81-2). در این رنگها ، گروه 2 سولفونیک اسید به ترتیب با H و Cl جایگزین می شوند

رنگدانه های آبی باید دارای ویژگی های شیمیایی بسیاری از جمله پیوند پی پی ، حلقه های معطر ، گروههای هترواتوم و هترواتوم و بارهای یونی برای جذب نور قرمز کم انرژی باشند. اکثر رنگهای طبیعی آبی یا ناپایدار هستند ، فقط در شرایط قلیایی آبی هستند ، یا سمی هستند. نامزدهای خوب برای تحقیقات بیشتر در مورد استفاده به عنوان رنگهای طبیعی شامل مشتقات آنتوسیانین و تریکوتومین هستند. هیچ جایگزینی برای Brilliant Blue FCF برای استفاده در نوشیدنی ها پیدا نشده است.

مانند بسیاری دیگر از افزودنیهای رنگی ، استفاده اصلی از رنگ آبی شماره 1 اصلاح یا افزایش رنگ طبیعی یا ایجاد رنگ روشن به ترکیبات بی رنگ است

FCF آبی درخشان به طور گسترده ای به عنوان عامل ردیاب آب مورد استفاده قرار می گیرد. Brilliant Blue FCF به دلیل توانایی در حفظ رنگ برای مدت طولانی ، از سایر ردیاب های رنگ بهتر عمل می کند. علاوه بر این ، Brilliant Blue FCF دارای سطح سمیت پایینی است که برای محیط زیست مطلوب است. با این حال ، FCF Brilliant Blue تأثیرات متفاوتی بر روی خاک های مختلف دارد. FCF آبی درخشان به دلیل اندازه زیاد و بار یونی در خاکهای اسیدی جذب و جذب می شود. ترکیب خاک و سرعت جریان نیز بر سطح جذب Brilliant Blue FCF تأثیر می گذارد

به دلیل خواص غیر سمی ، رنگ خوراکی برلیانت بلو به عنوان یک لکه بیولوژیکی استفاده می شود. هنگامی که در یک محیط اسیدی حل می شود ، این رنگ برای رنگ آمیزی دیواره های سلولی ، باکتری ها و سلول های قارچی استفاده می شود. این رنگ مانع از رشد هیچ یک از این گونه ها نمی شود.

همچنین در سایر کشورها قانونی است. این ظرفیت برای ایجاد واکنش های آلرژیک در افراد مبتلا به آسم متوسط ​​از قبل وجود دارد. در سال 2003 ، FDA ایالات متحده یک توصیه بهداشت عمومی برای هشدار به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در مورد سمیت احتمالی این رنگ مصنوعی در محلول های تغذیه روده ای صادر کرد.

این ماده به عنوان رنگ تری تری متان طبقه بندی می شود و با نامهای مختلفی مانند FD&C Blue No. 1 یا Acid Blue 9 شناخته می شود. با E شماره E133 مشخص می شود و دارای شاخص رنگ 42090 است. ظاهر پودر آبی و محلول در آب و گلیسرول ، [2] با حداکثر جذب در حدود 628 نانومتر است. این یکی از قدیمی ترین افزودنی های رنگی مورد تایید FDA است و به طور کلی غیر سمی و بی خطر محسوب می شود

رنگ خوراکی برلیانت بلو رنگ آبی خوراکی دارای مجوز مصرف دارای شفافیت و حلالیت بالا توسط بازرگانی تولیدی و پخش ارمغان رضوان توس 09152020183
رنگ خوراکی برلیانت بلو رنگ آبی خوراکی دارای مجوز مصرف دارای شفافیت و حلالیت بالا توسط بازرگانی تولیدی و پخش ارمغان رضوان توس 09152020183

توجه : تا اطلاع ثانوی قبل از خرید اینترنتی با شماره 09152020183 تماس حاصل فرمایید .

X