فروش انواع پودر ژله و ژلاتین و اسانس و رنگ خوراکی مشاوره و راه اندازی تولید و فرمولاسیون
بازرگانی ، تولیدی و پخش ارمغان رضوان توس

رنگ خوراکی برلیانت بلو

رنگ خوراکی برلیانت بلو

فرم درخواست نمونه رنگ پودری خوراکی کارخانجات

تماس با ما 183 20 20 0915

فروش رنگ پودری برلیانت بلو خوراکی 09152020183

رنگ خوراکی برلیانت بلو ارمغان رضوان توس 09152020183
رنگ خوراکی برلیانت بلو ارمغان رضوان توس 09152020183

رنگ برلیانت بلو( آبی درخشان) چیست؟

برلیانت بلو یک ترکیب ارگانیک مصنوعی است که در درجه اول به عنوان رنگ آبی برای غذاهای فرآوری شده، داروها، مکمل های غذایی و لوازم آرایشی استفاده می شود. این ماده با نامهای مختلفی مانند FD&C Blue No. 1 یا Acid Blue 9 شناخته می شود. با E شماره E133 مشخص می شود و دارای شاخص رنگ 42090 است. ظاهر پودر آبی و محلول در آب و گلیسرول، با حداکثر جذب در حدود 628 نانومتر است. این یکی از قدیمی ترین افزودنی های رنگی مورد تایید FDA است و عموماً غیر سمی و بی خطر محسوب می شود.

سلامت و امنیت

در انگلستان ، شکلات Smarties با برلیانت بلو تا سال 2008 رنگ آمیزی شد ، بعداً با رنگ طبیعی اسپیرولینا (پایین) جایگزین شد.

این رنگ ضعیف از دستگاه گوارش جذب می شود و 95 درصد رنگ خورده شده در مدفوع یافت می شود.

هنگامی که روی زبان یا پوست تراشیده استفاده می شود ، برلیانت بلو  می تواند مستقیماً در جریان خون جذب شود.

به دلیل خواص غیر سمی ، رنگ خوراکی برلیانت بلو به عنوان یک لکه بیولوژیکی استفاده می شود. هنگامی که در یک محیط اسیدی حل می شود ، این رنگ برای رنگ آمیزی دیواره های سلولی ، باکتری ها و سلول های قارچی استفاده می شود. این رنگ مانع از رشد هیچ یک از این گونه ها نمی شود.

به دلایل مشابه ، رنگ خوراکی برلیانت بلو  همچنین در دستگاه های پزشکی هموستاتیک ، از جمله HEMOPATCH استفاده می شود – طراحی شده برای قرار دادن روی بافت های خونریزی و انعقاد خون. غلظت کمی از برلیانت بلو  در قسمت پشتی HEMOPATCH با افزایش 1 سانتی متری قرار می گیرد و به جراحان اجازه می دهد تا دقیقاً برش داده و طرف HEMOPATCH را که عامل هموستاتیک فعال برای قرار دادن صحیح است نشان دهند.

رنگ خوراکی برلیانت بلو  یک رنگ خوراکی تأیید شده و یک ماده غیر فعال دارویی برای فرمول های دارویی در اتحادیه اروپا و ایالات متحده است. همچنین در سایر کشورها قانونی است. این ظرفیت برای ایجاد واکنش های آلرژیک در افراد مبتلا به آسم متوسط ​​از قبل وجود دارد. در سال 2003 ، FDA ایالات متحده یک توصیه بهداشت عمومی برای هشدار به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در مورد سمیت احتمالی این رنگ مصنوعی در محلول های تغذیه روده ای صادر کرد. [17] محدودیت های قانونی زیر در اتحادیه اروپا (E 131) و سایر کشورها اعمال می شود: بسته به نوع غذا 150-300 میلی گرم بر کیلوگرم. محدودیت ایمنی برای غذاها و داروها: 0.1 میلی گرم در روز به ازای هر کیلوگرم وزن بدن. ADI برای برلیانت بلو  میلی گرم بر کیلوگرم است.

نامهای دیگر

 • FD&C Blue No.1
 • آبی اسیدی 9
 • D&C Blue شماره 4
 • آلزن فود آبی شماره 1
 • Atracid Blue FG
 • دریاچه آبی شماره 1
 • اریوگلوسین
 • آبی اریوسکی

خواص

 • فرمول شیمیایی: C37H34N2Na2O9S3
 • جرم مولی: 792.85 گرم/مول
 • حلالیت: در محلول در آب

روش تولید رنگ خوراکی برلیانت بلو

براق آبی Blue FCF یک رنگ مصنوعی است که توسط تراکم 2-فرمیل بنزن سولفونیک اسید و آنیلین مناسب به دنبال اکسیداسیون تولید می شود. می توان آن را با تارترازین (E102) ترکیب کرد تا رنگ های مختلف سبز ایجاد شود.

FCF Brilliant Blue یک رنگ مصنوعی است که توسط تراکم 2-فرمیل بنزن سولفونیک اسید و آنیلین مناسب به دنبال اکسیداسیون تولید می شود. [4] می توان آن را با تارترازین (Eترکیب کرد تا رنگ های مختلف سبز ایجاد شود.

این معمولاً نمک دی سدیم است. نمک دی آمونیوم دارای شماره CAS 2650-18-2 است. نمک های کلسیم و پتاسیم نیز مجاز است. همچنین می تواند به عنوان دریاچه آلومینیومی ظاهر شود. تشکیل شیمیایی C37H34N2Na2O9S3 است.

رنگهای مرتبط C.I. سبز اسیدی 3 (CAS # 4680-78-8) و سبز اسیدی 9 (CAS # 4857-81-2). در این رنگها ، گروه 2 سولفونیک اسید به ترتیب با H و Cl جایگزین می شوند

تلاشهای زیادی برای یافتن رنگهای طبیعی با رنگ مشابه انجام شده است که به اندازه Brilliant Blue FCF پایدار هستند. رنگدانه های آبی باید دارای ویژگی های شیمیایی بسیاری از جمله پیوند پی پی ، حلقه های معطر ، گروههای هترواتوم و هترواتوم و بارهای یونی برای جذب نور قرمز کم انرژی باشند. اکثر رنگهای طبیعی آبی یا ناپایدار هستند ، فقط در شرایط قلیایی آبی هستند ، یا سمی هستند. نامزدهای خوب برای تحقیقات بیشتر در مورد استفاده به عنوان رنگهای طبیعی شامل مشتقات آنتوسیانین و تریکوتومین هستند. هیچ جایگزینی برای Brilliant Blue FCF برای استفاده در نوشیدنی ها پیدا نشده است.

مانند بسیاری دیگر از افزودنیهای رنگی ، استفاده اصلی از رنگ آبی شماره 1 اصلاح یا افزایش رنگ طبیعی یا ایجاد رنگ روشن به ترکیبات بی رنگ است

در ایالات متحده ، از دو رنگ آبی تأیید شده دیگری Indigo carmine یا FD&C Blue ، Brilliant Blue FCF رایج ترین این دو است. آبی درخشان FCF اغلب در آب نبات پنبه ای ، بستنی ، کنسرو نخود فرنگی فرآوری شده ، سوپ های بسته ای ، رنگهای غذایی بطری شده ، یخچال ، یخ ، محصولاتی با طعم زغال اخته ، داروهای کودکان ، محصولات لبنی ، شیرینی ها  ، و نوشیدنی ها ، به ویژه لیکور آبی Curaçao. همچنین در صابون ، شامپو ، دهانشویه و سایر موارد بهداشتی و آرایشی استفاده می شود.

FCF آبی درخشان به طور گسترده ای به عنوان عامل ردیاب آب مورد استفاده قرار می گیرد. Brilliant Blue FCF به دلیل توانایی در حفظ رنگ برای مدت طولانی ، از سایر ردیاب های رنگ بهتر عمل می کند. علاوه بر این ، Brilliant Blue FCF دارای سطح سمیت پایینی است که برای محیط زیست مطلوب است. با این حال ، FCF Brilliant Blue تأثیرات متفاوتی بر روی خاک های مختلف دارد. FCF آبی درخشان به دلیل اندازه زیاد و بار یونی در خاکهای اسیدی جذب و جذب می شود. ترکیب خاک و سرعت جریان نیز بر سطح جذب Brilliant Blue FCF تأثیر می گذارد

رنگ آبی درخشان FCF در نوشیدنی ها مانند نوشابه می تواند در آزمایش بطری آبی استفاده شود. در چنین غذاهایی ، هر دو رنگ و عوامل احیا کننده در یک محلول گنجانده شده اند. وقتی محلول آبی است ، اکسیژن وجود دارد. با افزودن NaOH ، واکنشی رخ می دهد که اکسیژن را حذف می کند و محلول را شفاف می کند. رنگ با آبیاری مجدد با چرخاندن محلول به رنگ آبی در می آید و اکسیژن هوا را به عنوان عامل اکسید کننده در خود می گیرد.

هنگامی که روی زبان یا پوست تراشیده استفاده می شود ، Brilliant Blue FCF می تواند مستقیماً در جریان خون جذب شود.

به دلیل خواص غیر سمی ، رنگ خوراکی برلیانت بلو به عنوان یک لکه بیولوژیکی استفاده می شود. هنگامی که در یک محیط اسیدی حل می شود ، این رنگ برای رنگ آمیزی دیواره های سلولی ، باکتری ها و سلول های قارچی استفاده می شود. این رنگ مانع از رشد هیچ یک از این گونه ها نمی شود.

به دلایل مشابه ، Brilliant Blue FCF همچنین در دستگاه های پزشکی هموستاتیک ، از جمله HEMOPATCH استفاده می شود که برای قرار دادن روی بافت های خونریزی کننده و انعقاد خون طراحی شده است. غلظت کمی از Brilliant Blue FCF در قسمت پشتی HEMOPATCH با افزایش 1 سانتی متری قرار می گیرد و به جراحان اجازه می دهد تا دقیقاً برش داده و طرف HEMOPATCH را که عامل هموستاتیک فعال برای قرار دادن صحیح است نشان دهند.

رنگ خوراکی برلیانت بلو F یک رنگ خوراکی تأیید شده و یک ماده غیر فعال دارویی برای فرمول های دارویی در اتحادیه اروپا و ایالات متحده است. همچنین در سایر کشورها قانونی است. این ظرفیت برای ایجاد واکنش های آلرژیک در افراد مبتلا به آسم متوسط ​​از قبل وجود دارد. در سال 2003 ، FDA ایالات متحده یک توصیه بهداشت عمومی برای هشدار به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در مورد سمیت احتمالی این رنگ مصنوعی در محلول های تغذیه روده ای صادر کرد. محدودیت های قانونی زیر در اتحادیه اروپا (E 131) و سایر کشورها اعمال می شود: بسته به نوع غذا 150-300 میلی گرم بر کیلوگرم. محدودیت ایمنی برای غذاها و داروها: 0.1 میلی گرم در روز به ازای هر کیلوگرم وزن بدن. ADI برای Brilliant Blue FCF 6 میلی گرم بر کیلوگرم است

رنگ خوراکی برلیانت بلو (آبی 1) یک ترکیب ارگانیک مصنوعی است که در درجه اول به عنوان یک رنگ آبی برای غذاهای فرآوری شده ، داروها ، مکمل های غذایی و لوازم آرایشی استفاده می شود. [1] این ماده به عنوان رنگ تری تری متان طبقه بندی می شود و با نامهای مختلفی مانند FD&C Blue No. 1 یا Acid Blue 9 شناخته می شود. با E شماره E133 مشخص می شود و دارای شاخص رنگ 42090 است. ظاهر پودر آبی و محلول در آب و گلیسرول ، [2] با حداکثر جذب در حدود 628 نانومتر است. این یکی از قدیمی ترین افزودنی های رنگی مورد تایید FDA است و به طور کلی غیر سمی و بی خطر محسوب می شود

این بازرگانی هیچگونه ارتباطی با دیگر بازرگانیها ندارد .
بازرگانی و تولیدی ارمغان رضوان توس 05137234606 و 09152020183
مبدا قیمت و کیفیت

X