فروش انواع پودر ژله و ژلاتین و اسانس و رنگ خوراکی مشاوره و راه اندازی تولید و فرمولاسیون
بازرگانی ، تولیدی و پخش  ارمغان رضوان توس

رنگ خوراکی سانست یلو

رنگ خوراکی سانست یلو رنگ پودری سانست یلو

فرم درخواست نمونه رنگ پودری خوراکی کارخانجات

تماس با ما 183 20 20 0915

رنگ خوراکی سان ست یلو ارمغان رضوان توس 09152020183
رنگ خوراکی سان ست یلو ارمغان رضوان توس 09152020183

فروش رنگ خوراکی سانست یلو رنگ پودری سانست یلو 09152020183

اولین چیزی که توجه همه ما را به هنگام مواجهه با یک بشقاب غذا جلب می‌کند، رنگ آن غذاست. حتی شاید زمانی که به رستوران یا فروشگاه می‌روید یک  غذا یا یک خوراکی را بخاطر رنگ آن انتخاب کنید. بنابراین می‌توان گفت که رنگ در در غذا بسیار مهم است و به همین دلیل امروزه بسیار بیشتر از قبل در مواد غذایی از رنگ خوراکی استفاده می‌شود. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که رنگ نارنجی در خوراکی‌ها یا نوشیدنی‌ها از چه ترکیبی ایجاد شده است؟ آیا برایتان این سوال پیش آمده که آیا استفاده از این رنگ در موارد خوراکی خطرناک است یا خیر؟ رنگ‌های خوراکی به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند که هر کدام با توجه به نوعشان فرآیند ساخت متفاوتی دارد. همانطور که می‌دانید رنگ‌های خوراکی از مواد طبیعی همچون میوه‌ها و سبزی‌جات تهیه می‌شوند و رنگ‌های مصنوعی از مواد شیمیایی ساخته می‌شوند. سانست یلو یک رنگ خوراکی مصنوعی است که به عنوان یک افزودنی غذایی که رنگی زرد دارد، شناخته می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را بارنگ خوراکی سانست یلو (رنگ خوراکی سانست یلو )، فرآیند تولید آن، کاربردهای آن آشنا کنیم و در آخر به این سوال پاسخ می‌دهیم که آیا استفاده از این رنگ خوراکی مضر است یا خیر؟ اگر می‌خواهید به صورت کامل با این نوع رنگ خوراکی آشنا شوید تا پاپان مقاله همراه ما باشید.

رنگ خوراکی سانست یلو چیست؟

همانطور که پیش‌تر گفتیم، رنگ خوراکی سانست یلو یک افزودنی برای مواد غذایی است که دارای رنگ زرد می‌باشد. از سانست یلو می‌تواند برای تولید رنگ زرد با کیفیت که کاربردهای مختلفی داشته باشد، استفاده کرد. رنگ خوراکی سانست یلو یکی از رنگ‌هایی خوراکی پرکاربرد در صنعت غذایی و آرایشی و بهداشتی است. هچنین از این رنگ در موارد دارویی مانند قرص‌های مولتی ویتامین نیز استفاده می‌شود. رنگ خوراکی سانست یلو به صورت یک رنگ محلول در آب است. اسم این رنگ از واژه انگلیسی غروب خورشید برگرفته شده و دارای رنگ نارنجی است که با دز زیاد رنگ نارنجی، پررنگ و با دز کم از رنگ نارنجی کم‌رنگ می‌شود. همچنین قابل ذکر است که این رنگ به شکل پودری می‌باشد و به دو صورت محلول در آب و محلول در روغن به بازار عرضه می‌شود. سانست یلو با نام‌های دی سدیم هیدروکسیل و نفتالین سولفونات نیز شناخته می‌شود. همچنین گاها از آن با نام زرد نارنجی ORANGE YELLOW نیز یاد می‌شود. این رنگ کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد و هر کدام را توضیح خواهیم داد.

همه ما از مواد خورکی و آبنباتهای زرد، قرمز و قهوه ای استفاده نموده ایم. اما دلیل وجود این رنگهای زیبا در مواد خوراکی چیست؟ چه ماده ای به آنها افزوده شده؟ آیا این ماده مضر است؟ چه میزان می توان از این مواد رنگی استفاده نمود؟

ویژگی های رنگ

  • نام شیمیایی رسمی (IUPAC)
  • دی سدیم (E) -6-هیدروکسی-5 – ((4-سولفوناتوفنیل) دیازنیل) نفتالین-2-سولفونات

ویژگی های رنگ مذکور Yellow FCF (همچنین به عنوان نارنجی زرد S یا CI 15985 شناخته می شود) یک رنگ آزو نارنجی مشتق شده از نفت با حداکثر جذب وابسته به pH در حدود 480 نانومتر در pH 1 و 443 نانومتر در pH 13 با شانه در 500 نانومتر است. [ 1] [2]: 463 هنگامی که به غذاهای فروخته شده در ایالات متحده اضافه می شود ، با نام FD&C Yellow 6 شناخته می شود. هنگامی که در اروپا فروخته می شود ، با شماره E E110 مشخص می شود

رنگ خوراکی سانست یلو در غذاها و کاندوم ها ، لوازم آرایشی و دارویی استفاده می شود. ویژگی های رنگ خوراکی سانست یلو به عنوان رنگ نارنجی یا زرد نارنجی استفاده می شود. به عنوان مثال ، از آن در آب نبات ، دسرها ، میان وعده ها ، سس ها و میوه های کنسرو شده استفاده می شود. ویژگی های رنگ خوراکی سانست یلو همراه E123 amaranth برای ایجاد رنگ قهوه ای در شکلات و کارامل استفاده می شود.

میزان قابل قبول روزانه (ADI) بین 4 تا 0 میلی گرم بر کیلوگرم در هر دو دستورالعمل اتحادیه اروپا و WHO/FAO است. ویژگی های رنگ هیچ مقدار سرطان زایی ، سمیت ژنتیکی یا سمیت رشد ندارد. [1]: 465 [9]

از اواخر دهه 1970 تحت حمایت بنیامین فینگولد ادعا شده است که رنگ خوراکی باعث عدم تحمل غذا و رفتارهای مشابه ADHD در کودکان می شود اما هیچ شواهد علمی برای حمایت از این ادعاهای گسترده وجود ندارد. این امکان وجود دارد که برخی رنگ خوراکی ممکن است در افرادی که مستعد ژنتیکی هستند ، محرک باشد ، اما شواهد آن ضعیف است

رنگ خوراکی سانست یلو در حدود سال 2000 به عنوان افزودنی غذایی در نروژ ، فنلاند و سوئد ممنوع یا محدود شد.

در سال 2008 ، آژانس استانداردهای غذایی بریتانیا از تولید کنندگان مواد غذایی خواست تا داوطلبانه از استفاده از شش رنگ افزودنی غذایی ، Tartrazine ، Allura Red ، Ponceau 4R ، Quinoline Yellow WS ، رنگ خوراکی سانست یلو و Carmoisine (لقب “Southampton 6”) تا سال 2009 استفاده کنند. و یک سند برای کمک به جایگزینی رنگها با رنگهای دیگر ارائه کرد.

مقررات اتحادیه اروپا در سال 2010 اجرایی شد که بر اساس آن تولید کنندگان مواد غذایی حاوی برچسب روی غذاهای حاوی Southampton 6 می باشند: “ممکن است بر فعالیت و توجه کودکان تأثیر منفی بگذارد.

جامعه و فرهنگ مصرف رنگ خوراکی سانست یلو

از دهه 1970 و حمایت عمومی بنیامین فینگولد ، نگرانی عمومی وجود داشت که رنگ های غذایی ممکن است باعث رفتارهای مشابه ADHD در کودکان شود. این نگرانی ها باعث شده است که FDA و سایر مقامات ایمنی غذا به طور مرتب ادبیات علمی را مرور کنند و FSA انگلستان را مجبور به انجام مطالعه ای از سوی محققان دانشگاه ساوتهمپتون در مورد تأثیر مخلوطی از “ساوتهمپتون 6” و بنزوات سدیم (یک نگهدارنده) کرد. ) در مورد کودکان در جمعیت عمومی که آنها را به عنوان نوشیدنی مصرف می کردند. این مطالعه در سال 2007 منتشر شد. در این مطالعه “ارتباط احتمالی بین مصرف این رنگهای مصنوعی و نگهدارنده بنزوات سدیم و افزایش بیش فعالی” در کودکان یافت شد. کمیته مشورتی FSA که این مطالعه را ارزیابی کرده بود نیز مشخص کرد که به دلیل محدودیتهای مطالعه ، نتایج را نمی توان برای عموم مردم تعمیم داد و آزمایش های بیشتری توصیه شد.

این بازرگانی هیچگونه ارتباطی با دیگر بازرگانیها ندارد .
بازرگانی و تولیدی ارمغان رضوان توس 05137234606 و 09152020183
مبدا قیمت و کیفیت

X